dimecres, 21 de setembre de 2011

Tercera Divisió, Jornada 5

La Gramenet segueix el en seu viatge per l'infern.

La Jornada 5 de Tercera divisió, ha aportat més definició al que pot ser la lliga d'aquesta temporada:

L'Espanyol ha demostrat a Santa Coloma que aquesta temporada han ficat tota la carn i el talonari a la graella i han tret la destral amb un Cristian Alfonso espectacular marcant un parell de gols i amb un Zou que ha marcat un golet i que també ha demostrat que és un jugador de categoria superior si el respecten les lesions. El 0-3 al camp de La Grama deixa als locals a la part baixa de la taula i amb molts dubtes.

El Terrassa Olímpica ha batut per 1-2 al Prat, en un duel entre dos equips amb aspiracions d'estar a dalt, on els visitants han dominat la primera part del partit i han patit en el tram final. El debutant Héctor Bueno ha sigut expulsat en el minut 95.

L'Europa ha perdut a Castelldefels, 3-2, desprès d'empatar un 2-0 amb gols als minuts 88 i 90 i on els locals han marcat al minut 92 el gol de la victòria i han ofert als escapulats una tangana al túnel de vestuaris indigne per al futbol de la categoria.

El Vilafranca, segueix sumant i avui ha guanyat a Masnou, per 1-2, amb bon joc i patint, però segueix el somni d'un equip amb objectiu de salvació.

El Cornellà ha guanyat al Gavà, 2-0 en el derbi del Baix Llobregat, posant-se així cinquè i despenjant als visitants a la mitja taula, on amb 7 punts, coincidiran amb Rubí i Olot, dos equips que han empatat, 3-3 en un partit vibrant, amb un altre golet de Dani Alonso per als visitants.

El Manlleu ha guanyat un altre duel d'aspirants, 0-2 a la Pobla de Mafumet, i es dona un respir, a l'igual que la Muntanyesa, que a Amposta ha vençut 0-1. 

Per últim, Vilanova i Santboià empaten 1-1 en un partit on els dos necessitaven la victòria per allunyar-se de la zona baixa de la taula i per altre cantó, la UE Vic, guanya per fí un partit amb un 1-0 sobre el Balaguer, trencant la ratxa de 4 derrotes consecutives i marcant el primer gol desprès de 445 minuts de sequera.

Pos. EquipsPunts.JGEPFC
1ESPANYOL 135410124
2TERRASSA OLÍMPICA125401138
3EUROPA10531186
4VILAFRANCA9530277
5CORNELLA8522175
6MANLLEU8522153
7OLOT75212119
8RUBÍ75212109
9GAVÀ7521276
10POBLA MAFUMET7521265
11MUNTANYESA7521279
12CASTELLDEFELS7521279
13BALAGUER6520358
14PRAT5512266
15SANTBOIÀ5512257
16GRAMENET5512248
17AMPOSTA451131011
18MASNOU451131013
19VIC4511316
20VILANOVA3503246



Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada